مدیرعامل بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان: استاد شهریار نقطه‌ عطفی در ادبیات معاصر بود

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان، ابوالفضل علیمحمدی، مدیرعامل بنیاد در آیین گلباران مقبره استاد شهریار که همزمان با روز ملی شعر و ادب در مقبره الشعرای تبریز برگزار شد، اظهار داشت: روز ملی شعر و ادب در واقع روز پاسداشت تمام مفاخر ادبی ایران است.

وی با بیان این‌که روز ملی شعر و ادب فرصتی برای گرامیداشت یاد و نام تمام شاعران متأخر و معاصر ایران است، خاطرنشان کرد: استاد شهریار نقطه‌ عطفی در ادبیات معاصر بود و آثاری که این شاعر شهیر در دو زبان ترکی و فارسی آفریده، بر غنای فرهنگ و ادب ایران افزوده است.

علیمحمدی گفت: تسلط استاد شهریار به زبان و ادب فارسی و ترکی او را از بزرگان شعر و ادب معاصر ساخته و وی را به نماد زبان و ادب ایران زمین تبدیل کرده است.

مدیرعامل بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان با تأکید بر این‌که تک تک اشعار استاد درس ادب، رشد عاطفی، اخلاق و معرفت انسانی و اجتماعی است، گفت: استاد شهریار اگر نگوئیم شاعری بی‌نظیر، بدون شک شاعری کم‌نظیر است و بیست و هفتم شهریور، روز شعر و ادب و روز بزرگداشت تمام شاعران و ادیبان ایران زمین است.

گفتنی است، مراسم بزرگداشت استاد شهریار، امروز بیست و هفتم شهریورماه ساعت ١٧ در خانه پروین اعتصامی با حضور جمعی از شهریارپژوهان و اصحاب فرهنگ و ادب برگزار می‌شود.

سایت بنیاد فرهنگ،هنر و ادب آذربایجان

photo_2016-09-19_12-45-49

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *